Ticho.cz si právě čte: (25 návštěvníků)
   Na "Ticho.cz" najdete: 1381 znaků!!2810 diskusních příspěvků!!1668 novinek!!636 odborných článků!!173 fotek 

Nové knihy

Řazení: Autor, Název, Edice, Vydavatel, Rok vydání
Kategorie:
Autor:  

Středisko rané péče Tamtam - FRPSP - Ve světě sluchového postižení

 
Typ publikace:Informační kniha
 
Vydal: Středisko rané péče Tamtam - FRPSP
Popis knihy:Informační a vzdělávací publikace podává formou příspěvků od různých autorů komplexní pohled na problematiku života neslyšících a nedoslýchavých lidí. Je rozdělena do dvou částí: obecné a specializované.

V první části najdeme informace o různých typech sluchového postižení a příslušné terminologii (neslyšící, nedoslýchaví, ohluchlí), o znakovém jazyce a o tom, jak se tento jazyk liší od uměle vytvořeného systému: znakované češtiny. Další články se týkají kultury Neslyšících a otázky vzdělávání a šířeji také tématu komunikace s lidmi se sluchovým postižením (odezírání, komunikace prostřednictvím tlumočníka znakového jazyka, otázka čtení a psaní). Jedna kapitola je také věnována tématu „kochleární implantát“.

Druhá, specializovaná, část knihy se zaměřuje na období těhotenství, porodu a péče o miminko. Seznamuje čtenáře s tím, jak sluchově postižené maminky vnímají toto období a co všechno potřebují k tomu, aby u nich těhotenství a porod proběhly v pohodě a bez problémů jak na jejich straně, tak na straně zdravotníků. Součástí této části jsou příspěvky, v nichž neslyšící maminky a tatínkové popisují své vlastní zkušenosti s těhotenstvím a porodem. Na konkrétních příkladech je tu vidět, jak v reálném životě vypadají specifické potřeby neslyšících a nedoslýchavých lidí.

Kniha je určena především pro zdravotnický personál porodnických zařízení, velmi užitečná je ale i pro všechny, kteří se toho o světě lidí se sluchovým postižením chtějí dozvědět co nejvíce, pedagogy, rodiče, studenty a další.

Spolu s publikací vychází také CD Slovník znakového jazyka - terminologie z období těhotenství, porodu a péče o novorozence
Cena KNIHA + CD: 320,- Kč
 
Ukázka z knihy:K zakoupeni ZDE http://www.frpsp.cz/cs-CZ/nase-sluzby/informacni-sluzby/prodej-knih.html
Počet stran:104
 
Cena:240.00,- Kč- Zpět na seznam knih -

Diskuse ke knize:


 Nový příspěvek Nové příspěvky Vybrané příspěvky


Copyright (c) 2001-2006 NetPro systems, s.r.o.   All rights reserved.