Ticho.cz si právě čte: (1 návštěvník)
   Na "Ticho.cz" najdete: 1381 znaků!!2807 diskusních příspěvků!!1668 novinek!!636 odborných článků!!173 fotek 

Nové knihy

Řazení: Autor, Název, Edice, Vydavatel, Rok vydání
Kategorie:
Autor:  

Karen R. Hinkley, Mary F. Nelson - Sexuální zneužití! Co je to?

 
Typ publikace:Informační kniha
 
Vydal:FRPSP
Místo vydání:Praha
Rok vydání:1993
 
Popis knihy:Federace rodičů a přátel sluchově postižených vám předkládá další z řady publikací, které jsou připravovány pro rodiče sluchově postižených dětí, profesionály pracující se sluchově postiženými a v neposlední řadě pro sluchově postižené. Publikace "Sexuální zneužití! Co je to?" je určena dětem a mládeži s vadami sluchu, tedy rizikové skupině z hlediska sexuálního zneužívání. Spíše než pro pouhé samostatné čtení dětmi je směrována k užití s pomocí dospělého - rodiče, vychovatele nebo učitele. Cíl je zejména preventivní. Z hlediska pedagogického se však nabízí využití mnohem širší, protože na základě předloženého tématu je možno dále realizovat tolik potřebnou sexuální výchovu v plné míře.
Kniha je určena dětem se sluchovým postižením jako varování i jako základní učebnice sexuální výchovy. Přináší nejdůležitější informace o intimních částech těla, uvádí jejich spisovné názvy a varuje před situacemi, kdy může dojít k sexuálnímu zneuži-tí. Publikace je odborně doporučena sexuologem Radimem Uzlem.
 
Ukázka z knihy:Pokud jsi sluchově postižený je tato kniha určena pro Tebe. Chceme Tě informovat o sexuálním zneužívání dětí a mládeže. V současné době se množí případy dětí, které byly sexuálně zneužity. Máme obavy o Tvé zdraví a nechceme, abys i Ty byl jednou z obětí sexuálního zneužívání, jako jiné děti nebo mladí lidé. Ti byli sexuálně zneužiti, prožili různé nepříjemné věci a možná, že by k tomu vůbec nemuselo docházet, kdyby věděli co to sexuální zneužití je a jak se mu bránit. Doufáme, že tato kniha Ti poradí jak se chovat v nepříjemné chvíli a předejít zneužití.
Počet stran:63
Vydání:1.
Vazba:Brožovaná
Jazyk:Český
 - Zpět na seznam knih -

Diskuse ke knize:


 Nový příspěvek Nové příspěvky Vybrané příspěvky


Copyright (c) 2001-2006 NetPro systems, s.r.o.   All rights reserved.