Ticho.cz si právě čte: (4 návštěvníci)
   Na "Ticho.cz" najdete: 1381 znaků!!2805 diskusních příspěvků!!1666 novinek!!636 odborných článků!!173 fotek 
Odborný článek / Téma: Od dětí / Autor: Tomáš

Kristiánky na sněhu

Lyžování je bezva, všechno okolo fičí, jednou lyžař, jednou sněhová koule a někdy dokonce pár „kopýtek“ – (myslím začátečníky ) jako lavina.

Ahoj Lenko,
Protože nemám Tvůj e-mail, a protože si myslím že by něco o lyžařské škole mohlo zajímat i ostatní indiány, napsal jsem to takhle, aby to bylo pro všechny.
Lyžování je bezva, všechno okolo fičí, jednou lyžař, jednou sněhová koule a někdy dokonce pár „kopýtek“ – (myslím začátečníky ) jako lavina.
Ty to víš, ale pro ostatní:  Lyžovat mě naučila Lenka. Začali jsme před dvěma lety v lyžařské škole v Deštném. Táta ještě nemohl pořádně chodit ( to se tenkrát přerazil při seskoku s padákem) a tak jsem šupajdil do školy s ostatními dětmi.
 
Na štěstí tam byla Lenka. Studuje na vysoké škole v Brně ( tam mám hodně kamarádů z tábora) zvláštní obor pro děti s nějakými starostmi jako mám já. Akorát třeba že nevidí, málo přemýšlí, nebo tak nějak. A tak jsme začali. Nejdřív pěšky, potom na vleku bez kotvy a teď už jezdím normálka sám, skoro nepadám, zvlášť na vleku vůbec ne.
Z kopce to mydlím kam se mi zachce, kde se mi zachce zabrzdím. Naposledy jsem už fičel s nohama u sebe – po závodnicku.
Prostě lyžování je prima, když Ti někdo ukáže, jak na to. Škoda,že je letos tak málo sněhu, protože vloni jsme s mámou a tátou taky stavěli iglú, koulovali se a ještě všelijak blbli. Ale on ještě napadne, určitě.
Na začátku prosince jsme byli na táboře v Jeseníkách / psycho-rehabilitační pobyt organizovaný SORDOSem Brno/ ,bral jsem si s sebou boby a úplně na nic. Ale i tak se nám tam všem moc líbilo, protože se pořád něco dělo. Přišel Mikuláš a čert, pekli jsme perníky, chodili plavat do léčivého bazénu do Velkých Losin, divili se,jak se vyrábí ruční papír atd. atd.atd.
Ale zpátky k lyžování.
Ostré zatáčky se jmenují Kristiánky nebo taky Smyky, nebo Skluzy. Mnohem lehčí se to všechno dělá na Karvingových lyžích. Ty jsou lehce prohnuté a tak zatáčí skoro samy. Jenom ta rovnováha, ta mi pořád dělá trampoty.
Lenko, víš vůbec jak se zdravili lyžaři dřív ? : SKOL a lyžím říkali anglicky  SKI ! První Ski do Čech přivezl hajný hraběte Harracha. Tyhle poslední tři slova jsem se musel cestou v autě učit říkat – nic těžšího už snad ani neznám.
Zatím ahoj a když se Ti bude chtít, nech mi tu někde vzkaz.
Tvůj Tomáš
     


Tomáš
 0.14.2000 0:
Diskuse ke článku:


 Nový příspěvek Nové příspěvky Vybrané příspěvky


  
Vyber autora:
Odborné články:
Vyber téma:
Hledej:
 


Přidat novinku 
Kristiánky na sněhu
Lyžování je bezva, všechno okolo fičí, jednou lyžař, jednou sněhová koule a někdy dokonce pár „kopýtek“ – (myslím začátečníky ) jako lavina.
leden 2000, Tomáš ...další info
Vše nejlepšíCelý rok
Vše nejlepší v novém roce, Vám všem, neslyšícím i slyšícím přeje Váš Realizační tým - Ticho.cz
Komunikujte, pište, ozývejte se a plánujte společné projekty na této www adrese - Ať se Vám všem v novém roce daří pořád lépe a lépe a.........
1.1.2001, Realizační tým Ticha ...další info
NÁVŠTĚVA V BUDYŠÍNĚ ( BAUTZEN ).7. - 10. 9.2000
... kde jsme si prohlíželiv parku prehistorické pravěké lidi jak lovili mamuty. Dále jsme viděli veleještěry, dinosaury...
22.12.2000, sta-jiř ...další info
ALPSKÉ VYHLÍDKY22.9. - 24.9.2000
v pátek brzy ráno jsme vyjeli z Plzně k hraničnímu přechodu Dolní Dvořiště.
22.12.2000, sta-jiř ...další info
MEZINÁRODNÍ TURNAJ ŠACHISTU V BERLÍNĚ9.6. - 11.6.2000
Ve dnech 9. – 11. června 2000 se konal v rámci 100. výročí založení sportovního klubu neslyšících v Berlíně mezinárodní turnaj družstev v šachu neslyšících
22.12.2000, Spolek neslyš.Plzeň, ...další info
Sordos boduje
V minulém týdnu proběhl na dooprvdy pustém místě v Pustých Žibřidochovicích "podzimní" dětský tábor. O "indiány" bylo postaráno skvěle , o dospělé také a neustále se protřepávala žhavá témata a samozřejmě Co u nás?, co u Vás?, jak se máte?, kam příště? ... Duchem celého setkání se tak táhla červená
14.12.2000, T.J. ...další info
Yachting je sport pro kliďasy.léto 2000
Moc príma jsou taky na lodi večery. Loď zastavíte někde v zátoce, špička se připoutá k bójce a můžete začít vařit večeři .....
, Tomáš ...další info

<<<   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   >>>  
Copyright (c) 2001-2006 NetPro systems, s.r.o.   All rights reserved.