Ticho.cz si právě čte: (4 návštěvníci)
   Na "Ticho.cz" najdete: 1381 znaků!!2809 diskusních příspěvků!!1668 novinek!!636 odborných článků!!173 fotek 
Odborný článek / Téma: Od dětí / Autor: Tomáš Jelínek

Andorra

V Andoře se nemluví andorsky, ale Katalánsky. Mě to ale je fuk ať si mluví jak chtějí, hlavně když pochopí co ukazuju. A věřte - nevěřte všichni Andořani umí ukazovat. Ne přesně znaky ze znakové řeči, ale protože tam jezdí spousta turistů ze Španělska, Francie, Anglie a taky hodně z Ruska a Andořani jsou Katalánci - mají v tom hokej a neví jakou řeč by se dřív měli učit a tak jsou zvyklí hodně ukazovat a jsou chápaví mnohem víc než leckdo u nás v Plzni.Andorra je mrňavá, skoro je možné dohlédnout z jednoho konce na druhý. A celá je schovaná v horách - v pyrenejských horách. A není to republika ale knížectví. Ještě dneka tam mají monarchy, teda něco jako prince a princezny a vůbec pohádkové postavy.
Faktem je, že je to země pohádková do slova a do písmene. Dole pod kopci jsme chodili jen tak v tričku a potom autobus nastartoval, natočil čumák nahoru že to všechny posadilo hluboko do sedadla a jeli jsme nahoru a nahoru a pořád nahoru. Spali jsme ve 2.500 m.n.m. a lyžovali ještě o fous výš.

Ze začátku jsme měl trošku nahnáno, ale pak mi to nedalo a vybíral jsem jenom červené a černé sjezdovky - ať to fičí!!!!!!!!!

Tomáš Jelínek
 24.4.2002 18:40
Diskuse ke článku: