Ticho.cz si právě čte: (1 návštěvník)
   Na "Ticho.cz" najdete: 1381 znaků!!2810 diskusních příspěvků!!1668 novinek!!636 odborných článků!!173 fotek 
Odborný článek / Téma: Od dětí / Autor: Tomáš

Lyžovačka v Aussois

Leden

.... a největší sekáči jezdili bez hůlek. Tak jsem je občas taky nechal dole a brousil to stejně jako oni. Přece nezůstanu pozadu.

To co jsem natrénoval v Deštném bylo třeba vyzkoušet taky na jiném místě a tak jsme vyrazili do Francošky, přesněji do Savojských Alp. U nás doma stojí zima za houbeles, pořád spíš prší a tak vlastně nic jiného nezbývá.
Už v autobusu to stálo za to. Seděli jsme moc pěkně, přímo u televize, a protože asi autobusáci zapomněli na pohádky, pouštěli z videa samé zajímavosti. Viděl jsem Český film Pelíšky, Americký film Twister (to je o tornádech) a ještě několik jiných, protože cesta trvala až do druhého dne. Jeli jsme totiž přes Itálii a to je asi 1400km.
Vždycky když jme zastavili na odpočívadle, nebo u benzínové pumpy, okukoval jsem, jestli mají Pokémony. V Rakousku to nevyšlo, v Itálii taky ne, za to ve Francii jich měli spoustu. Tak jsem si jich pár přivezl, protože jsem na to speciálně dlouho šetřil.

Aussois je asi 1500 m.n.m. a tam taky začínají první lanovky. Ne vleky jako u nás, ale sedačky, které jedou fofrem a vezmou Vás i s lyžemi na nohou až někam k vrcholkům, což je přesně 2.750 m.n.m. Tam už se můžete rozjet kam chcete, protože sjezdovky jsou na všechny strany. Přímo na vršku jsou krátké sedačky i vleky a tak za celý den třeba vůbec nemusíte jet dvakrát po stejné sjezdovce. Největší sekáči jezdili bez hůlek. Tak jsem je občas taky nechal dole a brousil to stejně jako oni. Přece nezůstanu pozadu.
Ve Francii je všechno francouzské a trošku jiné než u nás. Například nemají rohlíky, ale dlouhé bagety, nemají normální chleba, ale spíš takové bílé buchty a tak podobně. A tak jsme vždycky před dlouhým sjezdem zastavili v restauraci třeba na francouzský čaj a potom jeli a jeli a jeli a každá cesta trvala moc dlouho, protože je to moc kilometrů.
V Aussois snad padá jenom prašan. To je moc príma lehký sníh. Skvěle se v něm lyžuje a ještě lepší kutálí. A kutálení, kotrmelcování a klouzání po zadku v čerstvém prašanu je skoro tak príma jako lyžování. Já jsem to střídal skoro rovnoměrně.

Vyprávěl: Tomík
Ze znakovky přeložil: Tomáš
Tomáš
 17.2.2001 15:56
Diskuse ke článku:


 Nový příspěvek Nové příspěvky Vybrané příspěvky


  
Vyber autora:
Odborné články:
Vyber téma:
Hledej:
 


Přidat novinku 
Znakovka pod vodouJaro
Je to skoro jako když se člověk ve snu vznáší, poletuje si, tu a tam přistane a zase vzlítne a mezi tím se dají metat kozelce, stojky, podvodní hvězdy, vrtule ......
21.2.2001, Tomáš ...další info
Lyžovačka v AussoisLeden
.... a největší sekáči jezdili bez hůlek. Tak jsem je občas taky nechal dole a brousil to stejně jako oni. Přece nezůstanu pozadu.
17.2.2001, Tomáš ...další info
Mont Blankléto
Vlastně tam vůbec nikdy neprší a jenom chumelí. A taky tam hodně svítí sluníčko a ještě se od toho sněhu odráží jako od zrcadla  ......
15.2.2001, Tomáš ...další info
Pína je grošák.prosinec
Marně ho tahám za udidlo, marně plácám po šíji, když Pínovi chutná, tak se musí počkat
14.1.2001, Tomáš ...další info
Kristiánky na sněhu
Lyžování je bezva, všechno okolo fičí, jednou lyžař, jednou sněhová koule a někdy dokonce pár „kopýtek“ – (myslím začátečníky ) jako lavina.
leden 2000, Tomáš ...další info
Yachting je sport pro kliďasy.léto 2000
Moc príma jsou taky na lodi večery. Loď zastavíte někde v zátoce, špička se připoutá k bójce a můžete začít vařit večeři .....
, Tomáš ...další info
Hokej a krasobruslení
Co Vám budu povídat – kokos mám od ledu samou bouli
, ...další info

<<<   2   3   >>>  
Copyright (c) 2001-2006 NetPro systems, s.r.o.   All rights reserved.