Ticho.cz si právě čte: (2 návštěvníci)
   Na "Ticho.cz" najdete: 1381 znaků!!2810 diskusních příspěvků!!1668 novinek!!636 odborných článků!!173 fotek 
Odborný článek / Téma: Od dětí / Autor: Tomáš

Kristiánky na sněhu

Lyžování je bezva, všechno okolo fičí, jednou lyžař, jednou sněhová koule a někdy dokonce pár „kopýtek“ – (myslím začátečníky ) jako lavina.

Ahoj Lenko,
Protože nemám Tvůj e-mail, a protože si myslím že by něco o lyžařské škole mohlo zajímat i ostatní indiány, napsal jsem to takhle, aby to bylo pro všechny.
Lyžování je bezva, všechno okolo fičí, jednou lyžař, jednou sněhová koule a někdy dokonce pár „kopýtek“ – (myslím začátečníky ) jako lavina.
Ty to víš, ale pro ostatní:  Lyžovat mě naučila Lenka. Začali jsme před dvěma lety v lyžařské škole v Deštném. Táta ještě nemohl pořádně chodit ( to se tenkrát přerazil při seskoku s padákem) a tak jsem šupajdil do školy s ostatními dětmi.
 
Na štěstí tam byla Lenka. Studuje na vysoké škole v Brně ( tam mám hodně kamarádů z tábora) zvláštní obor pro děti s nějakými starostmi jako mám já. Akorát třeba že nevidí, málo přemýšlí, nebo tak nějak. A tak jsme začali. Nejdřív pěšky, potom na vleku bez kotvy a teď už jezdím normálka sám, skoro nepadám, zvlášť na vleku vůbec ne.
Z kopce to mydlím kam se mi zachce, kde se mi zachce zabrzdím. Naposledy jsem už fičel s nohama u sebe – po závodnicku.
Prostě lyžování je prima, když Ti někdo ukáže, jak na to. Škoda,že je letos tak málo sněhu, protože vloni jsme s mámou a tátou taky stavěli iglú, koulovali se a ještě všelijak blbli. Ale on ještě napadne, určitě.
Na začátku prosince jsme byli na táboře v Jeseníkách / psycho-rehabilitační pobyt organizovaný SORDOSem Brno/ ,bral jsem si s sebou boby a úplně na nic. Ale i tak se nám tam všem moc líbilo, protože se pořád něco dělo. Přišel Mikuláš a čert, pekli jsme perníky, chodili plavat do léčivého bazénu do Velkých Losin, divili se,jak se vyrábí ruční papír atd. atd.atd.
Ale zpátky k lyžování.
Ostré zatáčky se jmenují Kristiánky nebo taky Smyky, nebo Skluzy. Mnohem lehčí se to všechno dělá na Karvingových lyžích. Ty jsou lehce prohnuté a tak zatáčí skoro samy. Jenom ta rovnováha, ta mi pořád dělá trampoty.
Lenko, víš vůbec jak se zdravili lyžaři dřív ? : SKOL a lyžím říkali anglicky  SKI ! První Ski do Čech přivezl hajný hraběte Harracha. Tyhle poslední tři slova jsem se musel cestou v autě učit říkat – nic těžšího už snad ani neznám.
Zatím ahoj a když se Ti bude chtít, nech mi tu někde vzkaz.
Tvůj Tomáš
     


Tomáš
 0.14.2000 0:
Diskuse ke článku:


 Nový příspěvek Nové příspěvky Vybrané příspěvky


  
Vyber autora:
Odborné články:
Vyber téma:
Hledej:
 


Přidat novinku 
Znakovka pod vodouJaro
Je to skoro jako když se člověk ve snu vznáší, poletuje si, tu a tam přistane a zase vzlítne a mezi tím se dají metat kozelce, stojky, podvodní hvězdy, vrtule ......
21.2.2001, Tomáš ...další info
Lyžovačka v AussoisLeden
.... a největší sekáči jezdili bez hůlek. Tak jsem je občas taky nechal dole a brousil to stejně jako oni. Přece nezůstanu pozadu.
17.2.2001, Tomáš ...další info
Mont Blankléto
Vlastně tam vůbec nikdy neprší a jenom chumelí. A taky tam hodně svítí sluníčko a ještě se od toho sněhu odráží jako od zrcadla  ......
15.2.2001, Tomáš ...další info
Pína je grošák.prosinec
Marně ho tahám za udidlo, marně plácám po šíji, když Pínovi chutná, tak se musí počkat
14.1.2001, Tomáš ...další info
Kristiánky na sněhu
Lyžování je bezva, všechno okolo fičí, jednou lyžař, jednou sněhová koule a někdy dokonce pár „kopýtek“ – (myslím začátečníky ) jako lavina.
leden 2000, Tomáš ...další info
Yachting je sport pro kliďasy.léto 2000
Moc príma jsou taky na lodi večery. Loď zastavíte někde v zátoce, špička se připoutá k bójce a můžete začít vařit večeři .....
, Tomáš ...další info
Hokej a krasobruslení
Co Vám budu povídat – kokos mám od ledu samou bouli
, ...další info

<<<   2   3   >>>  
Copyright (c) 2001-2006 NetPro systems, s.r.o.   All rights reserved.