Ticho.cz si právě čte: (4 návštěvníci)
   Na "Ticho.cz" najdete: 1381 znaků!!2809 diskusních příspěvků!!1668 novinek!!636 odborných článků!!173 fotek 
Odborný článek / Téma: Od dětí / Autor: -

Bílý sport

Tenis je hra pro stratégy. To jsem taky nevěděl co je a už je mi to taky jasný

Když jsme byli s tátou v létě sami, začali jsme hrát tenis. Říká se mu bílý sport a je to proto, že všichni tenisti chodí pořád jenom v bílém. To jsem nevěděl proč ale teď už je mi to jasný.
Na kurtech je přes léto takové horko, že z každého pořádného tenisty jenom tečou čůrky potu a nedá se to zastavit - když se teda pořádně hraje. Když k tomu ještě pálí sluníčko začne být z krásné hry docela otrava a tak se člověk musí chránit a odrážet sluneční paprsky jako tenisák bílým štítem a pořád pít limču nebo minerálku.

Tenis je hra pro stratégy. To jsem taky nevěděl co je a už je mi to taky jasný. Hrát strategicky  znamená hrát hodně chytře a předem mít naplánováno co a jak. Třeba když je táta na kurtu nalevo vzadu a vybírá pecku, kterou jsem mu tam poslal, tak mu další šoupnu strategicky doprava a dopředu, aby se pěkně proběh. Nebo když je mi hodně horko a mám toho dost, tak strategicky navrhnu, že bych se učil servírovat. U toho totiž musím jenom stát, nenalítám se jako blázen a naopak táta sebou musí kmitat, aby mi vracel míčky. Ten potom strategicky navrhne, že bychom se mohli jít napít a já mám co jsem chtěl.
Tenis se moc zajímavě počítá. Vůbec ne po jedné ale hne po patnácti bodech za každou trefu. To je moc zvláštní a taky mi to ze začátku dalo fušku spočítat.
Nejtěžší na všem je asi backend. To se hraje, když letí míček doleva. Problém je v tom, že raketu má člověk v pravičce a tak se musí celý v tom fofru hodně natočit , skoro jako by si hrál na letadlo. Stejně to většinou letí někam jinam, než jsem myslel. Na nějakou strategii v takových chvilkách není vůbec čas.
Tenis je taky hra tvrdá, ale ne tak jako třeba fotbal, kde vám kde-kdo šlápne na nohu, nebo jako košíková kde se pořád strkají a přetahujou o míč. Tvrdá je hlavně v tom, jak se mydlí raketou do míčku a taky v tom, že se soupeři nic nedá zadarmo. Tvrdý musí být taky každý sám na sebe, protože na kurtu je jenom sám a co zvládne uhrát to uhraje. Nikdo Vám nikdy nemůže a nesmí pomáhat.


Vyprávěl: Tomík
Do češtiny přeložil: Tomáš  (táta)

 8.12.2000 0:
Diskuse ke článku:


 Nový příspěvek Nové příspěvky Vybrané příspěvky


  
Vyber autora:
Odborné články:
Vyber téma:
Hledej:
 


Přidat novinku 
Když máte opravdu chuť!
Táta pil pivo a já zaříkával : Hudry, mudry ať se housky podaří mě mladému kuchaři
, ...další info
Bílý sport
Tenis je hra pro stratégy. To jsem taky nevěděl co je a už je mi to taky jasný
8.12.2000, ...další info

<<<   2   3   >>>  
Copyright (c) 2001-2006 NetPro systems, s.r.o.   All rights reserved.